Jestem absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP, gdzie pracowałam pod okiem Małgorzaty Czudak i Michała Szulca i tak powstawały pierwsze kolekcje pod marką Ola Bąkowska.

Jako uczestnik programu Klaster - Centrum Promocji Mody miałam przyjemność pokazywać swoje kolekcje na galach otwarcia Fashion Week Poland oraz odwiedzić targi branżowe w: Paryżu, Florencji, Moskwie, Nowym Jorku czy Hong Kongu.

Doświadczenie zdobywałam na stażach w atelier Agaty Wojtkiewicz, magazynie Viva!Moda i warsztatach Art & Fashion Festival Krzysztofem Stróżyną. Następnie pracowałam m.in. dla Łukasza Jemioła i Michała Szulca.

Podczas studiów w Helsinkach skłoniłam się ku idei zrównoważonego i odpowiedzialnego projektowania, której poświęcona jest moja praca dyplomowa oraz stworzona przeze mnie marka d’ éco by Ola BąkowskaDzięki współpracy z lokalnymi producentami udało mi się wyprodukować tkaninę poliestrową z recyclingu butelek PET.


W 2014 roku odbyłam staż w pierwszej transparentnej marce na świecie Honest by w Antwerpii. Zainspirowana tym doświadczeniem wraz z fundacją Kupuj Odpowiedzialnie oraz Clean Clothes Campaign zorganizowałam dwie debaty wokół zagadnień odpowiedzialności w modzie oraz targi polskich marek etycznych. 

W 2015 roku poprowadziłam debatę podczas polskiej premiery filmu The True Cost zorganizowanej przez Fashion Revolution Poland. Następnie tą tematykę prezentowałam podczas: Cracow Fashion week z agencją 42up, w ramach festiwalu Eco Made na ASP Łodzi, na Short Waves Festival w Poznaniu, DOCS against GRAVITY w Warszawie, oraz Creative Mikser na ASP w Warszawie.

Od 2016 roku prowadzę blog o etycznej modzie, gdzie piszę o zrównoważonej produkcji ubrań, odpowiedzialności marek za pracowników i środowisko naturalne.

Miałam przyjemność uczestniczyć w European Youth Summit for Ethical Consumption w Bonn i Copenhagen Fashion Summit 2016.